Instagram

Instagram
Bistro Sezóna

Facebook

Facebook
Bistro Sezóna

Navštívenka / Prodejní zahrada InFlore a malé letní rozjímání…...

Košík plný léta………………


  ať žijete ve městě nebo na venkově, v Česku nebo za hranicemi je vždycky skvělé mít možnost zajít na nejbližší trh s ovocem a zeleninou. Právě nakupování na trhu Vám umožní poznat vše co se pěstuje právě ve Vašem regionu a jeho okolí. A první letní dny jsou k tomuto účelu ideální. Teplé počasí zlepšuje náladu a chuť k vaření. Ovoce a zelenina je právě teď ve skvělé  kondici. Chvilku se na trhu posa'dte třeba s dobrou kávou a přemýšlejte o receptech. Jeden ani neví čím začít …..Nabídka stánků je opravdu pestrá, nabízí se : mladý hrášek, zelené fazolky, brokolice, květák, křupavá a sladká karotka, křehké saláty, okurky, papriky, rajčata, maliny, meruňky, broskve atd. atd. V mysli kulináře běží myšlenky o tom zda upéct dezert nebo si dát grilovanou zeleninu, čerstvý salát či studenou zeleninovou polévku. Jsou to krásné myšlenky…..Vše co nakoupíte si doma osahejte, kochejte se barvami i vůněmi léta. Uvařte si letní risotto s mascarpone a hráškem, sladkou rýži s malinami, nové brambory s tvarohem. Buďte co nejvíc venku s přáteli, s rodinou a chtějte ochutnat co nejvíce z letních dobrot. A jestli máte chuť pošlete nám fotky toho jak si tyhle chvíle užíváte.
Navštívenka / In Flore

  Když není trh tzv. po ruce, alternativou a to velmi skvělou může být nákup zeleniny přímo z pole. Něco takového jsme zažili jen ve Švýcarsku. O to víc jsme se těšili na návštěvu prodejní zahrady nedaleko Žebráku v obci Sedlec. Zahrada InFlore se specializuje na pěstování jiřin a mečíků. Najdete zde velmi zajímavé kultivary těchto krásných květin. Ale nás zajímala hlavně zelenina. V současné době lze koupit přímo z pole třeba mangold, zelené fazolky, rajčata, papriky, žluté patizony, svazkovou cibuli, petrželku, estragon, bazalku, cukety a mnoho kultivarů salátů.  Koupit zde lze také samozavlažovací truhlíky i zeminu pro pěstování různých druhů rostlin. Vybrat si můžete i z ovocných stromků a růží. S výběrem Vám zahradníci velmi ochotně pomohou a zároveň poradí s pěstováním.
Zajímavostí a chloubou zahrady jsou lilky. Pěstují je zde venku a krásně plodí. V zahradě můžete objevit i další zajímavé rostliny např. okru ( jedlý ibišek), melouny a artyčoky.
Vše se peštuje bez chemických postřiků jen s organickým hojením. 
  
  My jsme zde koupili krásnou kapustu, brokolici, mladou cibulku, salát dubáček, mladé lusky zeleného hrášku, bylinky a trvalky pro náš dvorek a balkon. 
  V zahradě jsou k dispozici malé kárky do kterých si můžete uložit Váš nákup. Takto si vše pohodlně dovezete k autu. Zaparkujete bez problémů přímo u vchodu do zahrady.

Návštěvu zahrady můžete spojit s výletem do brdských lesů.

Otevírací doba zahrady : 
Pondělí - pátek 8.30 - 17.00 hod.
Sobota              8.30 - 12.00 hod.
Neděle : zavřeno

Další informace najdete na : http://www.inflore.cz


Nejoblíbenější recepty

Počet zobrazení stránky