Instagram

Instagram
Bistro Sezóna

Facebook

Facebook
Bistro Sezóna

Sezonní info / ZÁŘÍ 2015

Z á ř í
............  a je po létě .... uteklo stejně  jako všechno kolem nás, ale nezoufejme září nabízí stále mnoho dobrého.
Slunce už se ukazuje sporadicky, venku jsou dny více upršené a rychleji se stmívá. Dětem začal další školní rok ale v kuchyni si nyní můžete začít užívat plodů podzimu. V nejlepší kondici jsou nyní švestky. Ty fialové frajerky svařte na povidla, napěchujte je do koláčů a ovocných knedlíků. Užívejte hroznové víno nejen k jídlu ale vyzkoušejte z něj i koláč, chutná výtečně. Hrušky to jsou báječné šťavnaté boubelky ze kterých je skvělý kompot. A ke slovu přichází dýně to je oranžová královna kuchyně. Dýňová polévka  je skvostné a hřejivé podzimní jídlo. Dejte si do vázy svazek aster a jiřinek a nadechněte se už lehce podzimního vzduchu.

Omeleta s liškami je ta pravá dobrota měsíce září !

kde se potkáme  v září :

5.9. 2015  - nás potkáte na prvních vinařských slavnostech v Dobříši budeme tam nabízet chilská vína a spolu s námi tam bude i naše kamarádka CHILLILA, kdo dosud neochutnal jejich chutney bude mít nyní příležitost a stojí za to, to mi věřte !

Bližší info je zde :
https://www.facebook.com/pages/Chillila/185889158235464?fref=ts
https://www.facebook.com/events/816380518460629/

12.9. 2015 - nas potkáte na 10. ročníku vinařských slavností v Kroměříži kde působíme již tradičně na stánku se sýry. Pokud jste dosud nenavštívili květnou zahradu arcibiskupského zámku v Kroměříži máte k tomu jedinečnou příležitost. Slavnosti se budou letos odehrávat právě v této zahradě. Tak se těšte bude to příjemné setkání.

Info zde :
https://www.facebook.com/events/1441971179462718/

Rozdělili jsme síly a ve stejný den tedy 12.9.2015  se setkáme ještě na jednom místě. V pizzerii Hemerkův statek ve Slaném. Zde budeme působit na stánku s italskými delikatesami. pizzerie slaví 10. let a my slavíme s ní. Tak přijďte bude to prima.

Info zde :
https://www.facebook.com/pages/Pizzeria-Ristorante-Hemerkův-statek/917642784936537


18.-19.-20.9. 2015 - se můžeme setkat v Mělníku na Mělnickém vinobraní najdete nás na stánku s chilskými víny.

https://www.facebook.com/vinobrani?fref=ts


Na konec září plánujeme opět velkou degustaci vín tentokrát snoubení vín se sýry. O přesném termínu a místě Vás budeme včas informovat.
.........................................................................................................................................................

Zářijová sezóna nabízí mnoho dobrého, užijte si vše k vašemu prospěchu a ochutnejte burčák !

Čerstvé k dostání:

broskve, hrušky, jablka, švestky, hroznové víno, brambory, brokolice, celer, cibule, cukety, dýně, fazole, lilek, mrkev, okurky, petržel, pórek, řepa, různé druhy salátů, zelí červené i bílé, česnek.

V lese najdete:
všechny hřibovité druhy hub, klouzky, lišky


Komentáře

Nejoblíbenější recepty

Počet zobrazení stránky